Nejvyšší soutěž házenkářek se přehoupla do své poslední čtvrtiny a zatímco své místo v nejlepší čtyřce už má zajištěný Most a Slavie, písecké házenkářky si musí to svoje v nejlepší čtyřce ještě vybojovat. Mezi konkurenty v boji o play-off patří i olomoucká Zora, která do Písku přicestovala poslední únorovou sobotu a byly to právě Hanačky, které minulý rok našim házenkářkám vystavily stopku před branami play-off. Letos jsou Sokolky ale v lepší pozici, před zápasem měly pět kol před koncem na Olomouc náskok tří bodů.

Úvod střetnutí byl vyrovnaný, do páté minuty do byly hostující hráčky, které v zápase vedly, ale o pět minut později už byly na koni domácí hráčky, které vedly o dvě branky 6:4 a své vedení pomalu navyšovaly. Po většinu první půle vedly Sokolky o čtyři branky a až v závěreční dvouminutovce se jim podařilo odskočit na významnější šesti brankový náskok. Šestibrankový náskok držely svěřenkyně trenéra Pavlovského až do poloviny druhého poločasu, kdy se ze sedmičky neprosadila domácí kanonýrka Korešová a hostující hráčky ucítily šanci a začaly domácí náskok stahovat. Devět minut před konce snižovala hostující Machačová na rozdíl tří branek. Hostující snažení ale zastavila nejzkušenější dvojice na hřišti Korešová se Stellnerovou, které svými brankami vrátily domácím potřebný klid a pětibrankový náskok, samotný závěr utkání patřil Míše Boorové, které se po dlouhém zranění vrací do zápasového rytmu a svými dvěma trefami v závěru zpečetila písecké vítězství 38:30.

SOKOL PÍSEK – DHK ZORA OLOMOUC 38:30 (20:14)

Nejvíce branek: Korešová 11, Stellnerová 9, Chlupová 5 – Závišková 6, Krajčovičová 6, Machačová 5

Rozhodčí: Marek Bareš – Jakub Uhlíř, Sedmimetrové hody: 3/1 – 2/2, Vyloučení: 2:5, Diváci: 180