DHK Baník Most
Most
-:- Sokol Písek
Písek

Po reprezentační pauze zajížděly písecké házenkářky v rámci sedmého kola do Šaľy. I když se domácím hráčkám letos zatím nedaří tak, jako v přechozí sezóně, přesto byly házenkářky ze Slovenska mírnými favoritkami.

Stejně jako v šestém kole proti Slavii, tak ani v Šaľe nevyšel našim házenkářkám začátek utkání. Po deseti minutách hry prohrávaly už rozdílem šesti branek 9:3. Naštěstí se hostující hráčky stihly z úvodu utkání včas vzpamatovat a ve zbývajícím čase první půle začaly domácí náskok pomalu stahovat, a tak první půle skončila rozdílem pouhých tří branek 18:15 pro domácí.

Až do poloviny druhé části hry si domácí hráčky držely bezpečné dvou až tříbrankové vedení, které ale neudržely a ve 45. minutě zápasů dostala svůj tým na dostřel jediné branky Michaela Boorová. Domácí hráčky ale na dramatické snížení náskoku odpověděly dvěma brankami a deset minut před koncem zápasu si vzaly zpět tříbrankové vedení. Sokolky ale nesložily v závěru utkání zbraně a čtyřmi po sobě jdoucími brankami zvládly poprvé v zápase vyrovnat a následně jít i sedm minut před koncem do jednobrankového vedení 30:29. Domácí hráčky ale dvěma brankami v početní výhodě vrátily jednobrankové vedení na stranu Šaľy a, které svěřenkyně trenéra Pčoly udržely až do závěrečného klaksonu.

Další utkání čeká na písecké házenkářky v sobotu 28.10., kdy od 15:00 přivítají Hodonín, který v neděli získal po výhře nad Zlínem své první dva body.

HK SLOVAN DUSLO ŠAĽA – SOKOL PÍSEK 33:32 (18:15)

Nejvíce branek: Vargová 9, Ščípová 7, Königová 7, Pócsiková 4 – Korešová 10/4, Boorová 7, Velková B. 5

Rozhodčí: Lucia Jánošíková – Barbora Bočáková 7m: 1/1 - 4/4, vyloučení: 4 - 1, diváků: 450