DHK Baník Most
Most
-:- Sokol Písek
Písek

Doslova vybojované dva body vezou písecké házenkářky ze Zlína, kam je zavedl zápas druhého kola nejvyšší soutěže házenkářek. Stejně jako v prvním kole proti Kynžvartu se Sokolky dostaly na začátku do vedení, které ale neudržely. Domácí hráčky se poprvé dostaly do vedení ve 12. minutě, ale naše hráčky si třemi brankami v řadě vzaly vedení zpět. První zlom vývoje utkání přišel v polovině první půle, kdy Iveta Korešové neproměnila sedmimetrový hod a ona a její spoluhráčky se během následujících deseti minut prosadily pouze jednou, k tomu přibyla dvě vyloučení a pět minut před koncem z toho bylo domácí pětibrankové vedení. Domácí hráčky ale koncovku první půle nezvládly a v posledních pěti minutách se nedokázaly prosadit ani jednou, za to hráčky ve žlutém se prosadily čtyřikrát a do šaten se tak šlo za stavu 14:13 pro domácí.

Vstup do druhé půle vyšel lépe házenkářkám z Baťova města, které dokázaly svým soupeřkám odskočit na rozdíl tří branek. V šesté minutě přišlo vyloučení na domácí straně a nabídnutou výhodu přesilové hry využily písecké házenkářky k vyrovnání stavu utkání na 20:20. Od této chvíle si nedokázal ani jeden z týmů vytvořit větší náskok a zlomit vývoj utkání na svou stranu, nutno ale dodat, že celou dobu tahaly za kratší konec Sokolky, které vždy doháněly maximálně dvoubrankovou ztrátu na domácí. Sedm minut před koncem po vyrovnání Korešové na 25:25 následoval důležitý zákrok Lucie Preslové v písecké brance a poprvé do vedení ve druhém poločase poslala svůj tým opět kapitánka Iveta Korešová. Do závěrečné pětiminutovky tak šel Písek s vedením 26:25. Čtyři minuty před koncem vyrovnala domácí Polomíková, na což rychle odpověděla Michaela Boorová a Písek opět vedl 27:26. Dvě minuty před koncem vyrovnala Veronika Štipčáková. Rozhodující a vítěznou branku utkání vstřelila z devíti metrů Majda Svobodová. Domácí hráčky, které měly šanci na vyrovnání a bojovaly až do konce utkání ztroskotaly půl minuty před koncem na Lucii Preslové, které za svoje záda nepustila střelu Jagodič a Sokolky tak doslova vybojovaly a vydřely dva body ve Zlíně.

Handball Club Zlín – Sokol Písek 27:28 (14:13)

Nejvíce branek: Ševčíková 8, Kříčková 7, Štipčáková 6 – Korešová 11, Svobodová 5, Boorová 4. Rozhodčí: Kichner, Vacula. Sedmimetrové hody: 4/3 – 6/3. Vyloučení: 4:4. Diváci: 57