DHK Baník Most
Most
-:- Sokol Písek
Písek

Poslední říjnovou neděli přivítaly písecké dorostenky v obloukové hale ve dvojutkání pražskou Slavii. Nejprve nastoupily mladší dorostenky, které chtěly navázat na sérii tří vítězství. V případě úspěchu se mohly dostat na třetí místo právě před svoje soupeřky. Většinu prvního poločasu byly domácí hráčky lepším družstvem a dostaly se do vedení 10:5. Závěr jim ale nevyšel a soupeřky snížily na rozdíl jediné branky 11:10. V druhé části utkání byla hra již zcela vyrovnaná a nikdo se nedostal do vedení o více jak jednu branku. Písecké hráčky trápila po celý zápas produktivita a i když si dokázaly šance připravit, tak 44 % úspěšnost byla hodně nízká. Navíc se jednalo o vyložené šance včetně pěti sedmiček, které se nepodařilo proměnit. Ve hře je držela dobrá obrana a velmi dobrý výkon brankářky. Slavii se podařilo v závěru dostat do dvougólového vedení, které se podařilo pouze snížit na konečných 21:22. I přes bojovný výkon celého družstva to na body tentokrát nestačilo.

Sokol Písek - DHC Slavia Praha 20:21 (11:10)

Sestava a branky: Stejskalová (43 % úspěšnost zákroků), Vlnová - Hejlová 8, Ďurišová 5, Černá 4, Polášková 2, Matějková 1, Leskovcová 1, Tíková, Hosnedlová, Gergelyová, Veličková, Friedlová, Hronková.

Starší dorostenky nastoupily do svého utkání s velkou chutí a dlouho byly lepším družstvem. První poločas byl hodně podobný průběhu předchozího utkání mladších dorostenek. Byly lepší, ale doplácely také na neproměňování šancí. Přesto vedly i díky velmi dobrému výkonu brankářky ve 20. minutě 10:6. Závěr poločasu domácím nevyšel a Slavia díky pěti brankám v řadě skóre otočila a vedla v poločase 13:11. Druhý poločas začal stejně jako skončil ten první a hostující hráčky zvyšovaly náskok. Sokolky ale nesložily zbraně a zlepšenou střelbou se jim podařilo skóre otočit na 18:16. V ten moment se po dvou brankách Slavie stal zápas opět vyrovnaným. Na začátku poslední desetiminutovky se díky velké bojovnosti a značně zlepšené produktivitě ujaly Písečandy opět vedení, které dokázaly udržet až do samého konce. Rozhodujícím faktorem utkání byl velmi dobrý výkon Hejtmánkové v bráně a proměňování vytvořených šancí ve druhém poločase. Střelecky se nejvíce dařilo Kocové. Hráčky si tak mohly vychutnat velký aplaus publika v zaplněné obloukové hale a staly se tak prvním týmem, který dokázal lídra soutěže připravit o první body.

Sokol Písek - DHC Slavia Praha 26:23 (11:13)

Sestava a branky: Hejtmánková (43 % úspěšnost zákroků), Vlnová, Schwedtová - Kocová 8, Seidlová 6, Zelenková 4, Řezáčová 4, Malcová 3, Kračmanová 1, Kolářová, Kaššáková, Kousalová, Černá, Vitteková, Rybáková, Mžíková.