V úvodním kole nového ročníku MOL ligy zavítal do Písku stříbrný tým loňského ročníku, DHC Plzeň. Před zaplněnou Obloukovou halou nastoupily písecké házenkářky v čele s navrátivší Ivetou Korešovou a Majdou Svobodovou. Od začátku utkání se vedení chopily domácí házenkářky, se kterými Západočešky držely vyrovnané skóre jen tři minuty. V pátek minutě vedl Písek o dvě branky, v desáté o tři a ve dvacáté už o šest branek. Plzeň se dostala zpátky do hry díky dvěma po sobě jdoucím vyloučením Nely Noskové a ve 23. minutě první půle stáhla náskok na dvě branky, do poločasu ale více nestihla a do šaten se šlo se skóre 15:12 pro domácí. Na začátku druhé půle se střelecky dařilo zejména Aleně Stellnerové, díky jejímž třem trefám šly písecké házenkářky v jedenácté minutě druhé půle opět do šestibrankového vedení. Na druhý domácí odskok už svěřenkyně trenéra Řezáče nezvládly zareagovat ani po oddechovém čase, a tak Sokolky své vedení pomalu navyšovaly až na konečné desetibrankové vítězství.

Sokol Písek – DHC Plzeň 32:22 (15:12)

Sestava a branky Písku: Bezpalcová, Preslová, Kržová - Nosková, B. Velková 4, Kordíková 1, Plojharová, Korešová 9/5, E. Svobodová 4, Bicanová, M. Svobodová, Poživilová, Chudá, Stellnerová 9, Chlupová 4, Bezpalcová
Nejvíce branek Plzně: V. Galušková 9, Schreibmeierová 5
Rozhodčí: Lukáš Moravec – Martin Tůma. Sedmimetrové hody: 5/5 – 4/3. Vyloučení: 3:4. Diváci: 300