Ve čtvrtek jsme odehráli zápas Českého poháru s prvoligovou VŠ Plzeň, ale povinné vítězství se vůbec nerodilo lehce. V první 15 minutách první ho poločasu si naše holky vypracovaly 6 brankové vedení a vypadalo to, že půjdeme za vítězstvím lehkou cestou. Následně vystřídané hráčky nastoupily naprosto nekoncetrované a jejich lajdácký výkon umožnil domácímu družstvu do poločasu vyrovnat. Velké pozitivum je, že holky tento zápas dovedly do vítězného konce a zvládly hlavně koncovku, posledních 10 minut, kde se vyrovnané zápasy rozhodují. Nejdůležitější je náš postup a možnost si ve WHIL pauze zahrát další kvalitní zápas. Na druhou stranu je nutné pochválit bojovný výkon domácích a především výkon brankařky Elišky Šibrové.

Slavia VŠ Plzeň - Sokol Písek 19:23 (13:13)

Nejlepší střelkyně: Galušková D. 5, Galušková L., Mudrová Formanová po 4 - Šelaisová 6, Boorová 4, Jačková, Součková po 3, vyloučení: 2 - 1, karty: 2 - 3 (přímá ČK Palasová), 7m: 3/2 - 2/0, rozhodčí: Skružný, Skružná, diváci: 39