Zobrazeno: 498

Na turnaj do Otrokovic, který se konal v termínu 18.-20. března, jsme vyráželi s hodně početnou výpravou, ale také s několika výraznými absencemi. Hned osm hráček chybělo, které pravidelně hrají Žákovskou ligu. Šanci tak dostaly všechny zbývající holky, co mohly odjet. Včetně Miji Loudínové, pro kterou to byla turnajová premiéra. Hlavním cílem turnaje bylo se prezentovat bojovností a týmovou hrou a ukázat i slušnou házenou. Postupně jsme se utkali s družstvy HC Háje Praha, TJ Jiskra Otrokovice,  DDM Strážnice, TJ Lesana Zubří, HC Zlín "B", TJ Jiskra Havlíčkův Brod a také s týmem ze Slovenska - HK Slávia Partizánske.

Po úvodní výhře s Hájemi 11:8 si holky uvědomily, že když do toho dají vše, mohou hrát s každým týmem na turnaji. Bohužel zpátky nohama na zem nás postavilo šikovné domácí družstvo, které nás porazilo 13:10. Zpátky na vítěznou vlnu jsme se dostali díky vítězství se Strážnicí 15:11 a se Zubřím 14:10. Bohužel hodně špatný zápas po všech stránkách, ale především zejména díky našemu výkonu, jsme hráli a prohráli se Zlínem "B" 6:16. Naštěstí jsme se z toho dokázali do neděle vyspat a i přes špatný druhý poločas jsme dokázali vydřít vítězství 11:10 s Havlíčkovým Brodem a před posledním utkáním jsme si dokonce udrželi naději na medaili. Čekal nás ale suverén turnaje z Partizánského, které jsme díky přílišnému respektu pustili do vedení po poločase 4:10. Ve druhém to byl již zcela vyrovnaný souboj, ale konečná prohra 12:18. Nezbývalo nic jiné než namotivovat domácí hráčky, aby sebraly Zlínu bod, což se i za přispění lízátkové odměny a dramatickém průběhu v posledním utkání turnaje povedlo. Holky z Otrokovic nám tak pomohly k zisku úžasných a nečekaných bronzových medailí. O velké vyrovnanosti turnaje svědčí fakt, že pořadí družstev bylo velice vyrovnané a týmy na druhém až sedmém místě se vzájemně dokázala obrat o body.

Turnaj jsme si v sobotu večer zpestřili i návštěvou welness přímo v hale, kde se holky mohly pořádně zrelaxovat. Dobrodružné pro nás bylo již samotné sedmihodinové cestování vlakem, kdy jsme se hned při odjezdu z Písku strachovali, jestli stihneme vlak do Brna v Protivíně. Při zpáteční cestě jsme již tolik štěstí neměli. Zmeškaný rychlík z Prahy do Tábora jsme museli nahradit dalším spojem a pak jsme museli improvizovat, kdy náhradní dopravu zajistili rodiče auty.

Chtěl bych všechny hráčky pochválit za bojovnost a nasazení a vyjma zápasu se Zlínem i za předvedenou hru. Odměnou nám všem byla překvapivá medaile, která pro nás měla cenu zlata! I přes různá úskalí jsme si turnaj všichni užili a těšíme se na další. Ten naše dvě družstva starších žaček, stejně jako ostatní týmy našeho oddílu čeká na Velikonoce v Praze, kde se po dvouleté covidové pauze tradičně koná největší halový turnaj na světě – Prague handbal Cup.

Sestava a branky: Stejskalová, Končelíková, Štědronská – Hosnedlová 15, Friedlová 15, Tíková 12, Gergelyová 10 Králová

 

Výsledky:

Sokol Písek vs HC Háje 11:8
Sokol Písek vs Jiskra Otrokovice 10:13
Sokol Písek vs DDm Strážnice 15:11
Sokol Písek vs TJ Lesana Zubří 14:10
Sokol Písek vs HC Zlín "B" 6:16
Sokol Písek vs Jiskra Havlíčkův Brod 11:10
Sokol Písek vs HK Slavia Patizánske 12:18


Konečná tabulka:

1. HK Slavia Partizánske 14 b.
2. HC Háje Praha 9
3. TJ Sokol Písek
4. TJ Lesana Zubří 8
5. HC Zlín "B" 7
6. Tj Jiskra Otrokovice 6
7. TJ Jiskra Havlíčkův Brod 4
8. DDM Strážnice 0