DHK Baník Most
Most
-:- Sokol Písek
Písek

V posledním kole základní části přicestoval do Písku jistý vítěz základní části MOL ligy házené žen Iuventa Michalovce. Do utkání lépe vstoupil favorit ze Slovenska, který se s páté minutě ujal vedení 4:1. Domácím hráčkám se podařilo dostat na dostřel jediné branky v sedmé minutě, kdy využily dvojnásobnou přesilovku a snížily na 3:4. Na dostřele jediné branky se Sokolky držely až do poloviny prvního poločasu. Poté se Iuventě podařilo vstřelit pět branek v řadě, na což nedokázaly domácí hráčky reagovat a Michalovce rázem vedly 13:7. Závěr první půle ale patřil naopak domácímu týmu, kdy domácí hráčky konečně našly recept na výborně chytající Almeidu v brance hostí a šesti brankami v závěrečných pěti minutách první části hry, se jim podařilo snížit na poločasových 13:15.

Na začátku druhé části hry pokračovaly domácí hráčky ve stíhací jízdě a vyrovnat skóre utkání se jim podařilo hned ve třetí minutě. V desáté minutě druhého poločasu dokonce Sokolky už vedly 17:15, poté ale přišel na straně domácích střelecký půst, stejně jako v první části hry, se písecké házenkářky nedokázaly prosadit téměř deset minut, což využily zkušené hostující hráčky k obratu vývoje utkání a deset minut před koncem zápasu vedly 20:17. V závěru zápasu už si hráčky Michalovců vedení pohlídaly a z Písku si tak odvezly tříbrankové vítězství 25:22 a zakončily tak celou soutěž s bilancí jediné porážky, jediné remízy a dvaceti vítězstvími za což jim po právu patří první místo. Sokolky s bilancí jedenácti výher, dvou remíz a devíti porážek skončily na šestém místě.

Další utkání které písecké házenkářky čeká je už semifinále národního play-off, kdy doma přivítají 27.dubna od 15hodin Baník Most.

Sokol Písek – Iuventa Michalovce 22:25 (13:15)

Nejvíce branek: Holanová 5, Korešová 5, Indráková 4 – Popovcová 5, Radović 4, Wollingerová 3

Rozhodčí: Přemysl Fukala – Radek Mohyla, Sedmimetrové hody: 3/3 – 4/2, Vyloučení: 3:8. ČK: Popovcová, Soskyda (obě MIC), Diváci: 130