DHK Baník Most
Most
-:- Sokol Písek
Písek

Po domácí porážce o osm branek odjížděly písecké házenkářky do Prahy s nelehkým úkolem, vyhrát v Edenu o devět branek nebo zopakovat skóre z Písku a zvítězit 29:21 a dovést utkání do sedmimetrového rozstřelu.

Od začátku utkání šly Sokolky za svým vytyčeným cílem, v desáté minutě vedly rozdílem čtyř branek 5:1 a trenér domácích musel své svěřenkyně vrátit do utkání oddechovým čase, což se mu podařilo a v patnácté minutě vedly písecké házenkářky rozdílem jediné branky 8:7 a zelenou karty s time-outem tentokrát vytáhl písecký trenér. Jihočešky po time-outu vedení udržely a mírně navýšily na rozdíl tří branek 13:10 a tří brankový náskok udržely i do poločasové přestávky.

Postupovou ztrátu tří branek na Písek držela Slavie až do dvacáté minuty druhé půle, poté písecké házenkářky zdramatizovaly závěr utkání pěti brankami v řadě a tři minuty před koncem vedly rozdílem sedmi branek 27:20. Závěrečný tlak bohužel našim hráčkám nevyšel, třikrát inkasovaly a do konce zápasu už se nedokázaly ani jednou prosadit, a i když v Praze zvítězily 27:23 na boj o zlato to nestačilo.

Sokolky v součtu obou utkání může mrzet zejména první poločas domácího zápasu, který prohrály rozdílem osmi branek 7:15 a úsek z odvety v Edenu, kdy se v rozmezí sedmé a patnácté minuty nedokázaly prosadit a utkání zdramatizovat dříve. Na závěr sezóny nás tak čeká boj o bronz s Olomoucí, která ve druhém semifinále dvakrát prohrála s Mostem. První utkání je v plánu v sobotu 13. května v Olomouci, odveta pak o týden později v Písku.

DHC SLAVIA PRAHA – SOKOL PÍSEK 23:27 (12:15)

Nejvíce branek: Vostárková 6, Míšová 6, Franková 4 – Korešová 12, Svobodová 5, Stellnerová 4

Rozhodčí: Pavel Friedel - Tomáš Kučerka, Sedmimetrové hody: 4/2 – 5/3, Vyloučení: 2:2, Diváci: 155