DHK Baník Most
Most
-:- Sokol Písek
Písek

Písecké házenkářky cestovaly v poslední venkovním utkání základní části MOL ligy na palubku Iuventy Michalovce. První poločas byl z obou stran velmi vrovnaný, pouze na začátku si písecké házenkářky vytvořily mírný dvoubrankový náskok, když vedly 4:2, který ale dokázaly hráčky Iuventy do desáté minuty smazat. Potom se po dobu první půle oba týmy střídaly ve vedení, do šatny šly ale o něco šťastnější domácí házenkářky, které vedly po třiceti minutách 19:18, Sokolky mohly ještě po čase srovnat, ale Eva Svobodová neproměnila sedmimetrový hod.

Ve druhém poločase se podařilo hráčkám od Šíravy svým protivnicím odskočit na rozdíl pěti branek, když v desáté minutě vedly 25:22. Dvanáct minut před koncem vedly házenkářky Michalovců dokonce rozdílem sedmi branek 36:29 a zdálo se, že je o vítězi rozhodnuto, Písečanky se ale pěti brankami v řadě dokázaly vrátit do utkání a tři minuty před koncem snižovala Korešová na 37:35. Bohužel na srovnání zápasu už Sokolkám nezbyl čas ani síly a díky dvou neproměněným šancím v závěru utkání si ze Slovenska vezou tříbrankovou porážku 40:37.

Poslední utkání základní části odehrají písecké házenkářky před domácím publikem v sobotu 22.dubna netradičně od 18:00, kdy v Obloukové hale přivítají Zlín. V případě vítězství a zaváhání Slavie proti Šaľe se Písek posune právě před Slavii na páté místo tabulky a play-off odstartuje 1. května v Praze, pokud Slavie zůstane před Pískem, zahájí Sokol play-off doma v sobotu 29.dubna.

IUVENTA MICHALOVCE – SOKOL PÍSEK 40:37 (19:18)

Sestava a branky Iuventy: Almeidová, Jablonská – Dvorščáková 9, Polievková, Štefaniková, Dmytrenková, Popovcová 7, Soskyda, Kohučová 4, Borysevyčová, Wollingerová 6, Radovičová, Kompaniecová 9/1, Klučková 3/2, Krivokapič 2.

Sestava a branky Písku: Kržová, Preslová, Bezpalcová – Velková 2, Plojharová 1, Hanzelínová, Korešová 11/4, E. Svobodová 9, Bicanová, M. Svobodová 7, Stellnerová 6, Chlupová 1.o

Sedmimetrové hody: 5/3 – 7/4, Vyloučení: 2:0, Diváci: 250, Rozhodčí: Ondrej Sabol – Jozef Daň