Venue: Písek Datum so, 30. bře. 2024 Beginn 15:00
Sokol Písek
Písek
-:- Iuventa Michalovce
Michalovce

Podruhé během jednoho týden cestovaly písecké házenkářky do Prahy. Nejprve se ve středečním utkání 3. kola Českého poháru utkaly se Sokolem Vršovice, které porazily 40:29. V sobotu jejich cesta mířila do pražského Edenu, kde se utkaly s ambiciózní Slavií, které letos cílí na nejvyšší příčky. Začátek utkání chudý na branky, ještě v 8. minutě byl stav 3:3, což ale bylo naposledy, kdy bylo skóre utkání vyrovnané. V následujících pěti minutách se prosadily domácí házenkářky pětkrát a Sokolky pouze jednou. Čtyřbrankový náskok se podařilo našim házenkářkám ještě v polovině poločasu zkrátit pouze na dvou brankový, na což reagoval trenér Salač oddechovým časem, který jeho svěřenkyním pomohl a na druhé straně započal píseckou střeleckou krizi. Domácí hráčky se do konce poločasu dokázali prosadit ještě sedmkrát, za to písecké hráčky pouze dvakrát, z toho jednou ze sedmičky.

Ve druhé půli si domácí hráčky udržovaly bezpečné sedmibrankové vedení, k čemuž přispěl i fakt, že střelecká krize z první půlce se na žluto-modré přenesla i do druhé půle. První branku Sokola vstřelila až v sedmé minutě Iveta Korešové, Písek se tak za dvacet minut hry prosadil pouze třikrát. V závěru zápasu Slavie třemi brankami zakulatila své vítězství na rozdíl deseti branek a vyhoupla se tak na špici ligové tabulky.

DHC SLAVIA PRAHA – SOKOL PÍSEK 33:23 (17:10)

Nejvíce branek: Vostárková 8, Franková 3, Motejlová 3, Doležalová 3, Švihnosová 3 – Korešová 11, Stellnerová 7, Velková 3.

Rozhodčí: Mojmír Valášek – Jaroslav Vychodil, Sedmimetrové hody: 1/1 – 5/6, Vyloučení: 4:2, Diváci: 327.