DHK Baník Most
Most
-:- Sokol Písek
Písek

K předposlednímu venkovnímu zápasu základní části cestovaly v neděli 3. dubna naše házenkářky do Polska, kde se utkaly s KPR Ruch Chorzow. Pro domácí to bylo druhé utkání během dvou dnů, protože Ruch hraje s MOL ligou i polskou druhou nejvyšší soutěž, kde usiluje o postup do Superligy a čtyři kola před koncem vede soutěž o šest bodů. Byť za sebou měly „Niebieskie“ sobotní zápas, domácí trenér postavil proti našim děvčatům téměř totožnou sestavu jako den předtím proti MTS Žory. Vstup do utkání vyzněl jednoznačně pro Písek. Hlavně díky skvělé Evě Bezpalcové v bráně byl stav utkání v 17. minutě 10:2 z pohledu hostí. Až po druhém domácím time-outu ve stejné minutě se domácí hráčky oklepaly a začaly náskok Sokolek stahovat, sérií tří branek tři minuty před koncem poločasu snížily na 9:13 a čtyřbrankovým rozdílem se odcházelo i do kabin za stavu 11:15 z pohledu domácích.

Druhý poločas byl stíhací jízdou domácího týmu a byla to naopak domácí brankářka, která zamkla svou branku a tím svému týmu pomohla ke stahování píseckého náskoku. V polovině druhé části hry se domácím hráčkám podařilo srovnat na 20:20 a začal boj o každý míč a o každou branku. Po vyrovnání naštěstí přišla série tří branek do polské branky a s tím spojené vedení 20:23, které domácí hráčky stáhly pět minut před koncem na rozdíl jediné branky. Rozhodnout tak musely Sokolky až v poslední pětiminutovce, kdy po dvou brankách Aleny Stellnerové a jedné trefě Terezy Pokorné definitivně zlomily domácí odpor a dvě minuty před koncem za stavu 27:23 pro Písek bylo rozhodnuto. Domácí házenkářky ještě v poslední minutě korigovaly dvěma brankami, a tak z toho nakonec bylo další vybojované písecké vítězství 27:25. V dalším kolem zajíždějí naše děvčata do Plzně, kde jim k jistotě postupu mezi nejlepší čtyři české týmy stačí bod za remízu. Poslední utkání základní části odehrají Sokolky doma, ve středu 13. dubna proti Olomouci.

KPR Ruch Chorzów - Sokol Pisek 25:27 (11:15)

Sestava a branky Písku: Bezpalcová, Kržová, Preslová - Kubišová 4, B. Velková 2, Pokorná 5/2, A. Velková, Merglová, Svobodová 5, Bicanová, Stellnerová 5, Chlupová 3, Součková 1, Pešková 2.

Vyloučení: 5 – 6, 7m: 2 – 2, diváků: 100, rozhodčí: Haščík, Oťapka (oba SVK)