DHK Baník Most
Most
-:- Sokol Písek
Písek

Po osmi letech se písecké házenkářky a jejich fanoušci těšili na zápasy evropského poháru, nakonec jejich touhy zůstaly z poloviny naplněny.

V rámci druhého kola zavítal do Písku bosenský tým, aktuální leader Premijer ligy HRK Grude. Mladý ambiciózní tým z Balkánu nastoupil do utkání pouze s jedenácti hráčkami, z toho byly tři gólmanky, což se ukázalo později jako klíčové pro sehrání dvojzápasu. Začátek utkání byl vcelku vyrovnaný, bosenky předváděly hezké individuální akce, ale domácí podržela v brance Eva Bezpalcová, která měla největší podíl na tom, že domácí hráčky začaly pomalu svým protivnicím utíkat, s domácími hráčkami drželo krok trio Jelcic, Boras, Lovric, kdy poslední jmenované je sedmnáct let, přesto Sokolky v poločase vedly rozdílem osmi branek. V desáté minutě druhé půle vedly domácí hráčky už rozdílem dvanácti branek a domácí trenérka tak mohla dát prostor celé lavičky včetně dorostenek, které se při své premiéře zapsaly také do tabulky střelkyň zápasu a podílelo se na jedenáctibrankovém vítězství Sokolek 38:27. Sedm statečných v dresu Grude odehrálo celý zápas, což se promítlo zejména na fyzické kondici ve druhé půli a na pozápasovém stavu týmu.

Sokol Písek – HRK Grude 38:27 (20:12)

V pátek v deset hodin večer přišla od týmu Grude informace, že kvůli zdravotnímu stavu svých hráček nenastoupí do odvetného zápasu a odcestují domů. Vedení EHF ve Vídni později rozhodlo, že utkání nebude kontumováno, ani dohráváno a Písek postupuje do 3. kola na základě výhry v prvním zápase.

Celému týmu Grude přejeme brzké uzdravení a brzký návrat na palubovky.

Jihočešky tak můžou vyhlížet los 3.kola, který je v plánu v pondělí 25. října od 15:00.