DHK Baník Most
Most
-:- Sokol Písek
Písek

Písecké házenkářky odehrály v neděly v Plzni nejdůležitější zápas sezony, který mohl rozhodnout o jejich osudu v nejvyšší česko-slovenské házenkářské soutěži. V případě prohry musely zvítězit v posledním domácím utkání proti Zlínu a doufat v zaváhání plzeňských hráček v posledním zápase v Olomouci. Začátek utkání v plzeňské „Obloukovce“ byl vyrovnaný do 6.minuty, kdy byl stav utkání 3:3. Následující desetiminutovka byla jasně v režii píseckých hráček, které v polovině první půle vedly už osmibrankovým rozdílem, který do konce první části navýšili na devět branek. Druhý poločas byl zrcadlem poločasu prvního. Domácích hráček bylo plné hřiště, výbornými zákroky se prezentovala plzeňská brankářka Mácalová a písecké házenkářky postupně ztrácely svůj vybojovaný náskok první půle a hlavně střeleckou jistotu. Celá stíhací jízda domácích házenkářek vyvrcholila v polední minutě utkání, kdy se domácím podařilo srovnat výsledek utkání na 25:25 a vítězem v tu chvíli mohl být kdokoliv, naštěstí pro Sokolky se v oslabení trefila Pešková, která strhla vedení na stranu Jihočešek, které i za cenu červené karty a pomocí brankové konstrukce ubránily vedení až do závěrečného hvizdu a mohly si především oddychnout jak utkání skončilo a až poté se radovat z udržení se v nejvyšší soutěži.

DHC Plzeň – Sokol Písek 25:26 (8:17)

Nejvíce branek: Galušková 7, Šmrhová 4, Oravcová 4 - Pešková 8/2, Kvášová 8/1, Šetelíková 3. Rozhodčí: Frieser, Kavulič. Sedmimetrové hody: 4/1 - 3/3. Vyloučení: 4 (ČK Bušauerová, přímá ČK Poslední) :6 (přímá ČK Kvášová). Diváci: 157