Venue: Písek Datum so, 30. bře. 2024 Beginn 15:00
Sokol Písek
Písek
-:- Iuventa Michalovce
Michalovce

Domácí házenkářky si před zápasem dělaly zálusk na třetí vítězství v letošní sezóně. Naopak soupeř, na jaře posílený a jednu z nejlepší slovenských házenkářek Klaudii Michnovou, přijel pro dva body, které ztratil v domácím utkání s Pískem.

Do utkání nastoupily jednoznačně lépe slovenské házenkářky, které v polovině poločasu vedly rozdílem šesti branek, 3:9. Domácí hráčky se v té době trápily jak v útoku, tak v obraně. Bánovce povzbuzené vysokým vedením naopak svůj náskok ještě zvyšovaly a do konce poločasu si vybudovaly náskok osmi branek. Na začátku druhé půle vedly hostující házenkářky už jedenáctibrankovým rozdílem a zdálo se, že utkání je už rozhodnuté. Sokolkám se čtyřmi brankami v řadě povedlo dostat zpět do utkání a znervóznět hostující hráčky, které přestaly proměňovat vyložené šanci a daly tak domácím hráčkám přiblížit se šest minut před koncem utkání na rozdíl třech branek. Bohužel domácí hráčky se v závěrečných pěti minutách dokázaly prosadit už jen jednou a hráčky Bánovců tak u Otavy zvítězily o pět branek a v tabulce se dostaly před svoje dnešní soupeřky.

Sokol Písek – HK Sokol RMK Bánovce n/B 28:33 (11:19)

Nejvíce branek: Boorová, Michková, Pešková po 5, Součková 4/1 Obstová K., Obstová A. Po 6, Michnová 6/5, Matušincová 5. Rozhodčí: Nezbeda, Zelenka. Sedmimetrové hody: 3/1 – 7/6. Vyloučení: 3:6. Diváci: 213.

Richard Makýš, trenér Bánovců: Na dnešní zápas jsme se připravili kvalitně a jsem rád, že tomu odpovídá i výsledek. Před zápasem jsem říkal do novin, že si jedeme do Písku pro body, které jsme doma ztratili a to se nám podařilo. Myslím si, že jsme zvítězili hlavně díky kvalitnímu prvnímu poločasu, ten druhý už z naší strany nebyl dobrý. Vedli jsme už o jedenáct branek a vím, že v házené se může stát všechno, bylo vidět, že i zkušenější hráčky jako Michnová znervozněly a přestali jsme proměňovat čisté šance a soupeř stáhl na tři branky. Naštěstí jsme to vedení ubránili a zvítězili.

Vladislav Jordák, trenér Písku: Bánovce si ten výsledek zasloužily víc než my. My jsme jednoznačně byli horší v nasazení a ten vstup do zápasu nám vůbec nevyšel. Na straně soupeře byla větší bojovnost a to rozhodlo, soupeř si pro ty body šel, my ne.