Venue: Písek Datum so, 30. bře. 2024 Beginn 15:00
Sokol Písek
Písek
-:- Iuventa Michalovce
Michalovce

Házenkářky Olomouce dostály v Písku roli favorita a i z odvety proti tomuto soupeři si odvezly dva body. Už v 10. minutě vedly Hanačky čtyřbrankovým rozdílem 7:3. Pak Písečanky manko mírně stáhly na dvě branky (9:11), Olomoučanky pak ale zase přitvrdily a do šaten šly s šestibrankovým náskokem. Ve druhé půli pak odstup udržovaly a ve třetí čtvrtině utkání dokonce navýšily na devět gólů 26:17, v samotném závěru ale domácí vysokou ztrátu zkorigovaly na konečný pětibrankový rozdíl.

Sokol Písek – DHK Zora Olomouc 21:26 (10:16)

Nejvíce branek: Kubišová 6, Michková 5 – Hurychová, Gajdošíková, Fryčáková T. po 4, Růžičková 4/2. Rozhodčí: Králíček, Letev. Sedmimetrové hody: 1/1 – 4/4. Vyloučení: 3:3. Diváci: 202

Vladislav Jordák, trenér Písku: „Podobný vývoj utkání jsem očekával, na druhou stranu mě překvapilo, jak moc pro nás byl ten zápas hratelný. Vrací se nám hráčky po dlouhodobých zraněních, takže ty dva zápasy, v Olomouci a tady, se nedají srovnávat. Můžeme být „spokojeni“ s prohrou o pět branek, protože potřebuje tým dát zase dohromady a na naší hře je to strašně vidět. Mohli jsme odehrát ještě lepší zápas, ale zase jsme měli strašně moc technických chyb a to je teď náš největší problém. Čekají nás další důležité zápasy a já doufám, že si tým zase sedne a budeme v dalších kolech předvádět dobrou házenou.“

Jan Hegar, trenér Olomouce: „Jeli jsme do Písku s cílem získat dva body, to se nám podařilo a jsem za to rád. Domácí hráčky bojovaly do poslední minuty, což jsme očekávali, ale musím říct, že v Olomouci soupeř, dle mého názoru, odehrál lepší zápas. To je podle mě zaviněno tím, že domácí trápila velká marodka a teď se vrací hráčky, které chyběly, a to je vždycky znát. V utkání jsme vedli od začátku do konce a jsem spokojený s naší prací v obraně a s přechodem do rychlého protiútoku, naopak velké rezervy jsme dnes měli v postupném útoku a v kombinační hře. Měli jsme nacvičené některé momenty, ale nesplňujeme věci, které si na trénincích řekneme, takže máme stále na čem pracovat.“