Venue: Písek Datum so, 30. bře. 2024 Beginn 15:00
Sokol Písek
Písek
-:- Iuventa Michalovce
Michalovce

Do obce Velká nad Veličkou, ležící blízko slovenských hranic, putovaly o víkendu písecké minižačky. V hezké hale se osm družstev z Čech a Moravy zúčastnilo třídenního boje o Horácký pohár. V prvním zápase se písecké házenkářky utkaly s pražskou Slávií. Po vyrovnaném prvním poločase, kdy byl stav 4:4, sokolky stav zvrátily a vyhrály 12:8. O dvě branky pak porazily domácí hráčky 16:14, následně Sokol Kobylisy 14:10 a SHK Kunovice 16:13. V neděli děvčata čekal těžký zápas s družstvem HC Háje Praha. První poločas byl opět velmi vyrovnaný a ve vedení se střídala obě družstva. Ve druhém poločase děvčata zlepšila útočnou část a zápas vyhrála 12:6. V dalším zápase Písek porazil Junior Zlín 10:5 a v posledním zápase SHK Veselí nad Moravou 12:9. Děvčata po celý náročný turnaj předváděla hezkou, rychlou házenu s dobrou  obranou a zaslouženě vyhrála krásný pohár a medaile za první místo. O druhém místě rozhodly vzájemné zápasy, kdy HC Háje porazily TJ Sokol Kobylisy a obsadily druhou příčku. Na čtvrtém místě se umístilo domácí družstvo Velké nad Veličkou, DHC Slavia Praha skončila pátá, následovaly Kunovice, Veselí a tabulku uzavíral Zlín. Písecká hráčka Stella Ťupová byla vyhodnocena nejlepší hráčkou turnaje.

Sestava a střelci: Kuchtová, Hejtmánková - Ťupová 33, Kocová 6, Kračmanová 8, Kolářová 5, Stehlíková 1, Mžíková 1, Malcová 7, Končelíková 1, Bártová 11, Seidlová 14

Horní řada: trenér Martin Semecký, Lucie Bártová, Antonie Kolářová, trenérka Irena Slavíková, Anna Kocová, Stella Ťupová, Barbora Seidlová, trenér Jan Slavík

Uprostřed: Zdeňka Mžíková, Eliška Stehlíková, Zuzana Malcová, Tereza Končelíková, Zuzana Malcová
Brankářky: Jana Kuchtová a Aneta Hejtmánková